سئو از چه روش هایی انجام می پذیرد؟

پیش از هر چیز باید به این نکته بپردازیم که چرا سئو اهمیت بالایی دارد؟

آمارها نشان می دهد بیش از ۸۰ درصد مواقع، کاربران از صفحه اول فراتر نمی روند و اگر نتیجه مدنظر خود را پیدا نکنند، کلمات مورد جستجو را تغییر می دهند. در این بین در صفحه اول نتایج جستجو نیز، سه نتیجه اول بیشترین بازدید را دارند. در نتیجه اگر سایت در صفحه اول جستجو نمایش داده شود، احتمال بازدید از آن افزایش می یابد.

روش های متفاوتی وجود دارد تا بتوانیم وب سایت خود را در رقابت بین کلمات کلیدی به بالاترین رتبه برسانیم. به طور کلی سه روش بین طراحان و دارندگان سایت مورد استفاده قرار می گیرند که بدین شرح هستند:

سئو کلاه سفید:

از نظر گوگل (یا هر موتور جستجو دیگری) یک وب سایت باید محتوای با ارزش و اعتبار بالایی داشته باشد تا بتواند رتبه ی بالایی کسب کند. گوگل معتقد است وب سایتی که محتوای با ارزشی داشته باشد به مرور زمان و به صورت طبیعی لینک های زیادی از وب سایت های مختلف دریافت خواهد کرد و در نتیجه رتبه آن بهبود می یابد. در حقیقت در سئو کلاه سفید، لینک سازی به صورتی طبیعی است که صرفا به واسطه محتوای ارزشمند آن به دست می آید.

سئو کلاه سیاه:

به زبان ساده اعتبار بخشی جعلی به یک وب سایت از نظر گوگل کاری غیرقانونی است و افرادی که سعی کنند با روش های جعلی برای یک وب سایت لینک بسازند توسط گوگل جریمه خواهند شد. سئو کلاه سیاه دارای تکنیک های پیچیده تری نیز هست که شاید توسط گوگل قابل شناسایی نباشند ولی نباید این نکته را فراموش کرد که گوگل روز به روز هوشمندتر و فریب دادنش سخت تر می شود

سئو کلاه خاکستری:

همانطور که گفته شد سئو کلاه سیاه روش قابل اطمینانی نیست، از طرفی سئو به روش کلاه سفید نیز بسیار زمان بر و پرهزینه است. این جاست که مفهوم سئو کلاه خاکستری مطرح میشود.
سئو کلاه خاکستری در واقع همان سئو کلاه سفید است که اعتبار بخشی ظاهری کاملا طبیعی دارد ولی در حقیقت خیلی هم طبیعی نیست. اما مهم این است که گوگل آن را طبیعی برداشت می کند.

در نهایت باید به یاد داشت اگر چه در کوتاه مدت ممکن است سئو کلاه سیاه سریع‌تر و بهتر جواب دهد، اما در بلند مدت تکنیک‌های سئو کلاه سفید می‌تواند جریان دائمی ترافیک برای وب‌سایت‌ ما ایجاد کند.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *