سرچ-گوگل

جستجوی گوگل و ترفندهایی برای رسیدن به نتیجه بهتر

با یادگرفتن این ترفندها در موتور جستجوی گوگل کیفیت جستجوی خود را بالا ببرید.

استفاده از خط فاصله (-)

اگر کلمه‌ای را نمی‌خواهید در نتایج جستجوی گوگل نمایش دهد، یک خط فاصله قبل از آن به کار ببرید. عبارت خود را نوشته و قبل از کلمه‌ای که نمی‌خواهید در جستجو نقشی داشته باشد یک خط تیره بگذارید.

کوتیشن یا نقل قول (“)

وقتی یک عبارت چندکلمه‌ای را بدون کم و زیاد و با همان ترتیب می‌خواهید سرچ کنید بهتر است آن عبارت را داخل علامت نقل قول قرار دهید.

ستاره (*)

اگر دنبال عبارتی می‌گردید و بصورت کامل آن را به یاد ندارید عبارت را داخل نقل قول گذاشته و به جای کلمه‌هایی که فراموش کردید علامت ستاره * بگذارید. با این کار گوگل نتیجه درست را برای شما به نمایش می‌گذارد.

علامت تیلدا (~)

اگر قبل از کلمه‌ای که سرسچ می‌کنید علامت تیلدا را به کار ببرید تمام مترادفات و هم معنی‌های آن کلمه نیز در نتایج نشان داده خواهد شد.

دونقطه (..)

در اینجا منظور از دونقطه، دو نقطه در کنار هم به شکل .. است که مفهوم رنج اعداد را نشان می‌دهد. در محاسبه اعداد و تاریخ‌ها و برای قیمت‌ها کاربرد دارد. مثلا اگر دنبال قیمت محصولی هستید بعد از نام محصول از دونقطه در کادر جستجو استفاده کنید.

 

نتایج جستجوی گوگل

نتایج جستجوی گوگل

نتایج جستجوی گوگل در یک وب سایت خاص

اگر کلمه :site را تایپ کنید و بعد از آن نام سایتی که می‌خواهید فقط در آن نتایج جستجو نشان داده شود را بنویسید.

پیدا کردن یک لینک

کلمه :link را وارد کرده و لینکی را جلوی آن وارد کنید، مشاهده می‌کنید که سایت‌هایی که به این لینک پیوند داده شده‌اند را نمایش می‌دهد.

جستجوهای در ارتباط باهم

اگر جلوی عبارت :related سایت مورد نظر را بنویسید، وب سایت‌هایی که در ارتباط با سایت هستند را پیدا می‌کند.

جستجوی معکوس یک تصویر

اگر عکسی را در فضای اینترنت دیدید و به دنبال آن بودید مثلا عکس یک غذا و خواستید تا آموزش و دستور پخت آن را پیدا کنید و هم‌چنین عکاسانی که می‌خواهند بدانند عکس اصلی خودشان در چه سایت‌هایی استفاده شده است، روش جستجوی معکوس بسیار کارآمد است و از سوءاستفاده‌های احتمالی و جعل تصاویر در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی آگاه می‌شوید.

 

سرچ-معکوس-عکس

سرچ-معکوس-عکس

 

در جستجوی گوگل قسمت Image رفته و آیکون دوربین را انتخاب کنید و عکس مورد نظرتان را آپلودکنید و یا آدرس عکس را با کلیک راست روی عکس و زدن گزینه Copy Image address پیدا کرده و وارد کنید. به این ترتیب گوگل بهترین حدس را درباره عکس شما ارائه می‌دهد.

 

منبع: زومیت




دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *