بهینه سازی موتور جستجو به چه معناست؟

امروزه اکثر افراد از اینترنت برای دستیابی به اطلاعات و خدمات مورد نظرشان استفاده میکنند. Google و   Bing از جمله موتورهای جستجوگری هستند که توسط تعداد زیادی از کاربران مورد استفاده قرار می گیرند. تمام مدیران و صاحبان سایت خواهان افزایش بازدید سایت و رتبه آن هستند. اینجاست که اهمیت بهینه سازی موتور جستجو یا «سئو» آشکار می شود.

بهینه سازی موتور جستجو (SEO: Search Engine Optimization)  عبارت است از مجموعه تکنیک هایی که برای افزایش بازدید سایت، ارتقای رتبه سایت و قرار گیری سایت در نتایج برتر موتورهای جستجو انجام می پذیرد.

کارشناسان و متخصصان گوگل راهکارهایی برای بهبود کیفیت محتوا و در نتیجه افزایش رضایت مخاطبان ارائه کرده اند که به صورت تیتر وار می توان به این موارد اشاره کرد:

محتوای جدید

غیر تکراری یا کپی نبودن

مرتبط بودن محتوا با زمینه فعالیت سایت

اولویت قرار دادن ویژگی کاربر پسند بودن

ایجاد لینک دهی بین محتوا

و…

سئو در تجارت الکترونیک باعث افزایش بازدید سایت ، افزایش مشتری و در ادامه افزایش درآمد می شود و به لحاظ تجربی و علمی یک امر مهم در بازاریابی اینترنتی است.سئو فعالیت آسان و بی هزینه ای نیست. بدون صرف زمان و هزینه نمی توان این فرآیند را به راحتی انجام داد. این علم نیازمند دانش، تجربه و مهم تر از آن استمرار و تداوم است و تمام فعالیت های باید همیشه به روز رسانی شوند.  
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *