برای این که در نتایج جستجو از رتبه بالایی برخوردار باشیم باید از چه راه هایی استفاده کنیم؟

راه های زیادی برای بهبود رتبه و کیفیت صفحات وب وجود دارند که با بهینه سازی آن ها می توان رتبه بهتری درنتایج جستجو به دست آورد.

این روش ها به دو بخش کلی درون سایتی (On-Site) و برون سایتی (Off-Site) تقسیم می شوند:

اصلی ترین بخش سئو و بهینه سازی ، سئو درون سایت، on site است. این بخش باید به صورت کامل و اصولی انجام شود تا نتیجهی مورد نظر را به بار بیاورد. مواردی که سئو درون سایت با آن ها سر و کار دارد، مستقیما از درون سایت قابل کنترل هستند.

انتخاب عنوان ها و زیر عنوان های مناسب

متا تگ ها

محتوای بهینه و ساختارمند

ساختار HTML استاندارد

استفاده از attribute های مناسب در تگ های HTML

URLهای استاندارد

ارتباط لینکی صفحات داخلی

ایجاد دسترسی آسان به تمام بخش های وب سایت

سرعت لود مناسب صفحات

طراحی واکنشگرا (Responsive)

و …

بعد از انجام درست و کامل مراحل مربوط به سئو درون سایت، نوبت به سئو بیرون سایت است که از اهیمت ویژه ای برخوردار است (به خصوص در عبارات کلیدی رقابتی)

 سئو بیرون سایت شامل مجموعه فعالیت هایی است که از بیرون برای اعتبار بخشی یک وب سایت انجام می شود. تمام کارهایی که باعث می شود گوگل بیشتر به وب سایت شما و محتوای آن اعتماد کند و در نتیجه امتیاز بیشتری به آن بدهد.

لینک سازی اصلی ترین فعالیتی است که در این زمینه انجام می شود. هر لینک خارجی از سایر وب سایت ها به وب سایت شما یک رای محسوب می شود که به آن اصطلاحا بک لینک می گویند. هر چه تعداد رای های شما بیشتر باشد رتبه بهتری خواهید داشت. البته همه رای ها ارزش یکسانی ندارند. شاید یک لینک کاملا بی اثر باشد، شاید یک لینک از یک وب سایت معتبر ارزش بیشتری از صدها لینک از وب سایت های کم اعتبارتر داشته باشند. در عین حال ممکن است یک لینک اثر منفی نیز داشته باشد. به طور خلاصه هرچه وب سایتی که به شما لینک می دهد مرتبط تر و معتبرتر باشد ارزش رای آن بیشتر خواهد بود.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *